فرمانداری خور و بیابانک
خانه
1397/06/12 با حضور جناب آقای دکتر پوربافرانی ،دکتر محسن مهرعلیزاده و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، اولین کارخانه تولید کلرید کلسیم در کشور، کلنگ زده شد
با حضور جناب آقای دکتر پوربافرانی ،دکتر محسن مهرعلیزاده و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، اولین کارخانه تولید کلرید کلسیم در کشور، کلنگ زده شد نخستین کارخانه تولید کلرید کلسیم و هیدروکسید منیزیم، در کشور با حضور استاندار اصفهان و مهندس مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در خور و بیابانک کلنگ زنی شد.
  نخستین کارخانه تولید کلرید کلسیم و هیدروکسید منیزیم در کشور با حضور جناب آقای دکتر پوربافرانی نماینده محترم و خدوم شهرستانهای نایین و خوروبیابانک ، جناب آقای مهرعلیزاده استاندار اصفهان و مهندس مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ، جناب آقای مهندس بلانیان فرماندار شهرستان و جمعی از مسئولین بلند پایه کشوری و استانی در خور و بیابانک کلنگ زنی شد.
 
این مجموعه تولیدی با اعتبار 400 میلیارد ریال با مشارکت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، مجتمع پتاس خور و بیابانک و بخش خصوصی احداث خواهد شد و زمینه استحصال کلرید کلسیم به ظرفیت 30 هزار تُن در سال و هیدروکسید منیزیم به ظرفیت پنج هزار تن در سال را فراهم خواهد کرد.
این کارخانه صنعتی زمینه اشتغال 70 نفر را به صورت مستقیم و 200 نفر را به صورت غیر مستقیم و زمینه دست یابی به بزرگترین بازار مصرف در خاورمیانه را فراهم می کند. این کارخانه، همچنین زمینه اشتغال 70 نیروی کار مستقیم و 200 نفر نیروی غیرمستقیم را در منطقه فراهم خواهد کرد.
همچنین فاز اول مجموعه بزرگ توریستی و گردشگری در جوار دریاچه نمک و آبشار نمکی در مجتمع پتاس شهرستان خور و بیابانک افتتاح و به بهره برداری رسید
مجتمع گردشگری پتاس خور و بیابانک که با هدف توسعه گردشگری در معادن کشور راه اندازی شده است، مشتمل بر 6 بخش و گستره ای افزون بر 2 هزار کیلومتر مربع در فاصله 35 کیلومتری شهر خور و بیانک احداث شده است.
این طرح با مشارکت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع ایران (ایمیدرو) و با هزینه ای حدود 500 میلیون تومان احداث و افتتاح شده است.


تعداد بازدید: 102
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری خور و بیابانک میباشد.
Powered by DorsaPortal