فرمانداری خور و بیابانک
خانه
1399/11/13 بهره‌برداری از پنج طرح عمرانی با اعتبار افزون بر 9 میلیارد و 900 میلیون تومان
بهره‌برداری از پنج طرح عمرانی با اعتبار افزون بر 9 میلیارد و 900 میلیون تومان بهره‌برداری از پنج طرح عمرانی با اعتبار افزون بر 9 میلیارد و 900 میلیون تومان

بهره‌برداری از پنج طرح عمرانی با اعتبار افزون بر 9 میلیارد و 900 میلیون تومان در نخستین روز دهه فجر با حضور استاندار اصفهان و معاونان وی در شهرستان خور و بیابانک آغاز شد.

 افتتاح یک واحد بوم گردی در زمینی به مساحت500 مترمربع با اعتبار 900 میلیون تومان، ساختمان آتش نشانی شهر خور در زمینی به مساحت520 مترمربع با اعتبار350 میلیون تومان، کارخانه ذوب فلزات کویر فرخی به مساحت 10 هزار مترمربع با اعتبار هشت میلیارد تومان، پایگاه اورژانس سه راهی جندق به خور به مساحت190 مترمربع با اعتبار450 میلیون تومان(بصورت خیرساز) و طرح ساماندهی گلزار شهدای شهر جندق به مساحت250 مترمربع با اعتبار 200 میلیون تومان(با مشارکت بنیاد شهید و شهرداری جندق) از جمله این طرح‌هاست.

با اجرای این طرح‌ها زمینه اشتغال 57 نفر فراهم شده است.

تجدید میثاق با شهدا و حضور در گلزار با طراوت شهدای شهر خور، دیدار با خانواده شهید علیرضا خسروی، نواختن زنگ انقلاب، دیدار مردمی، حضور در شورای اداری و ستاد توسعه پایدار، برگزاری و جمع بندی کارگروه‌های صنعت معدن و تجارت، گردشگری، کشاورزی، عمران و زیرساخت و کارگروه سلامت از دیگر برنامه‌های سفر روز یکشنبه استاندار اصفهان و همراهانش به شهرستان کویری خور و بیابانک بود.

شهرستان خور و بیابانک با 12 هزار کیلومتر وسعت و 20 هزار نفر جمعیت در 420 کیلومتری شرق مرکز اصفهان واقع است.

این شهرستان دارای 68 واحد تاسیسات گردشگری با ظرفیت پذیرش اقامت بیش از  سه هزار و 600 نفر است که 64 واحد اقامتگاه بوم گردی، یک باب سفره خانه سنتی، 2 باب هتل، اقامتگاه سنتی و مهمانپذیر است.

بر اساس تکلیف برنامه ششم توسعه، تعداد واحدهای بوم گردی خور و بیابانک به80 واحد می‌رسد و اکنون این منطقه دارای 64 اقامتگاه بوم‌گردی بوده و قرار است 15 واحد تاسیسات گردشگری دیگر در یکسال آینده به این مجموعه‌ها اضافه شود.

اکنون 32 واحد اقامتگاه و مجتمع گردشگری در خور و بیابانک در دست اقدام است که مجموع واحدهای گردشگری این شهرستان را به یکصد واحد می‌رساند و برای حدود 400 نفر بصورت مستقیم شغل ایجاد می‌کند.

آبگرم، گرمه، عروسان گلستان، کویر مصر و فرحزاد، سایت کویر نوردی و بیاضه، 6 منطقه نمونه گردشگری شهرستان خور و بیابانک است.

روستاهای مصر، گرمه، آبگرم، جندق، مهرجان، اردیب، ایراج و بیاضه از جاذبه‌ها مهم گردشگری و اکوتوریسم این شهرستان است.

همچنین دریاچه نمک خور و بنای امامزاده سیدداود شهر خور از دیگر جاذبه‌های گردشگری خور و بیابانک محسوب می‌شود.

به گزارش ایرنا، حدود 8 درصد این اعتبارات از محل اعتبارات ملی، 10 درصد از اعتبارات استانی و ملی- استانی، 29 درصد از محل بخش خصوصی، 50 درصد از شهرداری، تعاونی و منابع داخلی دستگاه‌ها و 3 درصد از پروژه‌های خیرساز و راهداری تامین شده است.

در مجموع در مقیاس ملی 221 پروژه عمرانی استانی، 167 پروژه تملک دارایی، 387 پروژه بخش خصوصی، یکهزارو 599 پروژه شهرداری و 172 پروژه دهیاری در استان اصفهان به مناسبت دهه فجر افتتاح می‌شود.

تعداد بازدید: 82
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری خور و بیابانک میباشد.