فرمانداری خور و بیابانک
خانه
1399/11/13 بزودی راه‌های ارتباطی شهرستان خور و بیابانک به مرکز استان 2 بانده می‌شود.
بزودی راه‌های ارتباطی شهرستان خور و بیابانک به مرکز استان 2 بانده می‌شود. بزودی راه‌های ارتباطی شهرستان خور و بیابانک به مرکز استان 2 بانده می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: بزودی راه‌های ارتباطی شهرستان خور و بیابانک به مرکز استان 2 بانده می‌شود.

حجت‌الله غلامی روز یکشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان خور و بیابانک با بیان اینکه راه‌های خور و بیابانک از مهمترین مباحث این شهرستان است، گفت: 24 شهرستان در استان اصفهان وجود دارد که هدفگذاری ما 2 بانده یا بزرگراه شدن تمام راه‌های ارتباطی این شهرستان‌ها به مرکز استان است.

وی اضافه کرد: از 24 شهرستان استان سه شهرستان برای 2 بانده یا بزرگراه شدن راه ارتباطی باقی مانده که یکی از آنها خور و بیابانک است که با برنامه‌ریزی صورت گرفته، مشکل این شهرستان نیز بزودی برطرف خواهد شد.

غلامی تصریح کرد: مقرر شد یکصد کیلومتر از مسیر راه‌های شهرستان خور و بیابانک با اعتبار بالغ بر 45 میلیارد تومان تا پایان 6 ماهه سال 1400 به اتمام برسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان همچنین اظهار داشت: با توجه به وجود زمین و شرایط خاص شهرستان خور و بیابانک مقرر شد برای ثبت نام متقاضیان در سایت اقدام ملی مسکن اقدامات شود.

 استاندار اصفهان نیز در این جلسه گفت: میز مجازی تحت عنوان "میز خور و بیابانک" باید راه‌اندازی شود تا در باره اجراکردن مُصوبات و بررسی مشکلات این شهرستان بحث و تبادل نظر صورت بگیرد.

عباس رضایی از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست تا کمک به اجرای پروژه‌های عمرانی و مشارکتی، طرح‌های سرمایه‌گذاری و سودده در بخش‌های مختلف و تشکیل صندوق‌ها و منابع مالی در این شهرستان در دستور کارشان قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: پایگاه پنجم اورژانس شهرستان خور و بیابانک باید با کمک مجتمع فولاد مبارکه در اسرع وقت احداث شود زیرا این خواسته مردم این شهرستان است.

رضایی با بیان اینکه افزایش جمعیت مساله‌ای حیاتی و مورد تاکید مقام معظم رهبری است، اظهار امیدواری کرد تا با استقرار پزشکان متخصص در خور و بیابانک، مشکلات بهداشت و درمان این شهرستان بویژه در حوزه زنان و زایمان برطرف شود.

وی گفت: با توجه به مطالبه جدی مردم شهرستان، متخصص زنان و زایمان باید بصورت هفته‌ای و بعنوان کار عملی و اجرایی در این منطقه حضور پیدا کند.

استاندار اصفهان اضافه کرد: باید ظرفیت‌‎های شهرستان خور و بیابانک احصاء و در راستای اشتغال و توانمندسازی مردم این شهرستان گام برداشته شود.

شهرستان خور و بیابانک ظرفیت پنج پایگاه اورژانس را دارد

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز گفت: مقرر شد بین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و بهزیستی با استفاده از امکانات شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان و با مساعدت مشاوران سلامت روان، مرکز مشاوره شهرستان خور و بیابانک را راه‌اندازی کنیم.

دکتر طاهره چنگیز افزود: طرح احداث کلینیک مجازی روانپزشکی در این خطه کلید خورده و مقرر شده تا بصورت مجازی و استفاده از پزشکان از راه دور و با کمک متخصصان بیمارستان‌های اصفهان، بیماران نیازمند روانپزشک در شهرستان خور و بیابانک از راه دور ویزیت شوند.

وی بیان کرد: از لحاظ تخصصی، ظرفیت احداث پنج پایگاه اورژانس در شهرستان خور و بیابانک وجود دارد که امروز چهارمین پایگاه آن افتتاح می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تصریح کرد: برای استان اصفهان درخواست سه فروند بالگرد داده‌ایم تا مناطق شرق، غرب، جنوب و مناطق صعب‌العبور این استان را تحت پوشش قرار دهند اما هنوز تخصیص پیدا نکرده است.

وی با اشاره به اورژانس پیش بیمارستانی اضافه کرد: بزودی اتاق فرمان و فرماندهی اورژانس در شهرستان‌ها متمرکز می‌شود و امکان مشاوره تخصصی از این طریق فراهم خواهد شد.

 ساماندهی اقامتگاه‌های بوگردی خور و بیابانک ضروریست

امام جمعه شهرستان خور و بیابانک نیز در این جلسه، رسیدگی به وضعیت مراکز درمانی این شهرستان را خواستار شد و افزود: اخیرا 2 زن باردار، حوالی شهرستان طبس در آمبولانس وضع حمل کردند.

حجت الاسلام سعید جاویدی گفت: شناسنامه فرزندان خور و بیابانک مربوط به شهرهای طبس، میبُد، اردکان، اصفهان و نایین است که در صورت استخدام و شرط لازم برای داشتن تابعیت بومی با مشکلاتی مواجه خواهند شد.

به گفته امام جمعه خور و بیابانک، ساماندهی گردشگری و اقامتگاه‌های بومگردی این شهرستان الزامی است.

وی با بیان اینکه گردشگری شهرستان خور و بیابانک با وجود شیوع کرونا با مشکلات عدیده‌ای مواجه شده است، اظهار داشت: ساماندهی آژانس‌های گردشگری، وجود راهنمای بومی و ساماندهی بومگردی این منطقه ضروریست.  

تعداد بازدید: 130
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری خور و بیابانک میباشد.