فرمانداری خور و بیابانک
خانه
1399/11/13 گزارش جللسه ستاد توسعه پایدار شهرستان خوروبیابانک با حضور استاندار و جمعی از مدیران ارشد استانی
گزارش جللسه ستاد توسعه پایدار شهرستان خوروبیابانک با حضور استاندار و جمعی از مدیران ارشد استانی گزارش جللسه ستاد توسعه پایدار شهرستان خوروبیابانک با حضور استاندار و جمعی از مدیران ارشد استانی

طبق تعریف وزارت کشور خور و بیایانک از جمله شهرستان های کمتر توسعه یافته استان است که باید در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی و اجرای عدالت برای توسعه این منطقه گام برداریم.

عباس رضایی روز یکشنبه در جلسه با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی استان در خصوص توسعه شهرستان خور و بیابانک افزود: در استان اصفهان براساس معیارها شهرستان‌های کمتر توسعه یافته شهرستان‌های سمیرم، نائین، فریدن، فریدون شهر و خور و بیابانک هستند.

وی ادامه داد: باید مدیران دستگاه‌های اجرایی استان اصفهان براساس خرد جمعی در راستای مصلحت خور و بیابانک و آمایش سرزمین نسبت به توسعه این شهرستان گام بردارند.

استاندار اصفهان بیان کرد: نباید تمامی امکانات در مرکز استان جهت‌دهی شود بلکه امکانات بر مبنای آمایش سرزمین و مطالعات موردنیاز به سمت شهرستان‌ها سوق داده شود.

وی با تاکید بر شناسایی ظرفیت‌های این شهرستان  گفت: این شهرستان ظرفیت ایجاد واحد تولیدی آب‌بر را ندارد از این رو باید ظرفیت‌های شهرستان احصا و در راستای حل مسائل و مشکلات آن گام برداشته شود.

رضایی با اشاره به اینکه مردمان کویر صبور و توسعه طلب هستند، اظهار داشت: باید ظرفیت‌ها بر مبنا و چارچوب قانون در نظر گرفته شود و توسعه عدالت اجتماعی را در ابعاد مختلف در نظر بگیریم و اقدامات را اجرایی و عملی کنیم.

معاون توسعه منابع انسانی استانداری اصفهان با اشاره به تشکیل ستاد توسعه پایدار شهرستان خور و بیابانک گفت: این ستاد متشکل از مدیران کل استان، نماینده بنگاه‌های بزرگ، کارآفرینان و خیران با هدف فعال کردن مسئولیت اجتماعی بنگاه‌ها از این شهرستان تشکیل شده است.

ایوب درویشی افزود: مسئولیت اجتماعی بنگاه‌ها ساختاری است که در استان شکل گرفته و از بنگاه‌ها و شرکت‌های بزرگ به نوبت دعوت می‌شود، هر بنگاهی سالانه در بودجه برای مسئولیت اجتماعی پیرامون هزینه‌هایی را انجام می‌دهد که این هزینه‌ها هدفمند نیست.

وی ادامه داد: مقرر شد هزینه‌های مسئولیت اجتماعی براساس اولویت‌ها و نیازهای مناطق به سمت شرکت‌ها سوق داده شود تا طرح‌هایی از جمله توانمندسازی، اجرای برخی پروژه‌های عمرانی و طرح‌های مشارکتی با دستگاه ها اجرایی شود.

معاون توسعه منابع انسانی استانداری اصفهان اظهار کرد: حوزه‌های معدن، گردشگری، کشاورزی و صنعت که قابل سرمایه گذاری در شهرستان خور و بیابانک هستند احصا می‌شوند تا به اشتغال، رونق بخش‌ها، تولید ثروت و در مجموع توسعه شهرستان منجر شود.

اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از 9 هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه 221 هزار میلیارد ریال و اشتغال 263 هزار نفر، حدود 840 معدن در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از 10 هزار میلیارد ریال و حدود 180 هزار واحد صنفی صنعتی ترین استان کشور بشمار می‌آید.

شهرستان خور و بیابانک با 12 هزار کیلومتر وسعت و 20 هزار نفر جمعیت در 420 کیلومتری شرق مرکز اصفهان قرار دارد. استان اصفهان 24 شهرستان دارد.

تعداد بازدید: 164
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری خور و بیابانک میباشد.