فرمانداری خور و بیابانک
خانه
اهداف و وظايف
اهداف و وظايف
- برگزاري انتخابات متعدد و تهيه مقدمات و ساماندهي و هماهنگي هزاران نفر جهت انجام امورات اجرايي ، حمل و نقل ، تداركات و امور امنيتي و ...
- تشكيل مستمر و منظم جلسات شواري تامين شهرستان و كميته ها ي امنيتي و حفاظتي و كميسيون كارگري شوراي تامين و همچنين نظارت بر تشكل ها
- نظارت مستمر بر ادارات و سازمان هاي دولتي در سطح شهرستان و بازديد مداوم از مراكز انتظامي و كلانتري ها محل فعاليت موسسات غير دولتي مراكز آموزش عالي و دانشگاهها و واحدهاي توليدي و صنعتي و........ شهرستان
- شركت فعالانه در جلسات بدوي كفالت حوزه وظيفه ، تجديد نظر كفالت ، كميسيون هاي ماده 5 و ماده 100 و هياتهاي حل اختلاف ، سازمان كار و امور اجتماعي ، بررسي صلاحيت اعضاي هيات مديره اتحاديه هاي صنفي و كميسيون كارگري ، كميته هاي بحران واحدهاي صنعتي توليدي استان و..........
- تنظيم گزارشات ماهانه سياسي انتظامي و امنيتي در سطح شهرستان
- هماهنگي كليه امورات مربوط به تورهاي ايست بازرسي نيروي مقاومت بسيج با نيروي انتظامي، سفرهاي شخصيت ها، مقامات كشوري، راهپيمايي ها، همايش ها، مراسم و.....
- تشكيل پرونده براي تاسيس گروههاي سياسي و غير سياسي و همچنين صدور پروانه فعاليت براي موسسات خيريه و كانونها وNGO ها.
- برگزاري مستمر جلسات شوراي اداري شهرستان و همچنين تشكيل جلسات متعدد با مسئولين ادارات مربوطه در قالب گروه هاي كاري مختلف و نيز كميسيون تعزيرات جهت بررسي موانع و مشكلات رفاهي ، اجتماعي، اقتصادي، حوادث و سوانح غير مترقبه و.......در سطح شهرستان و اتخاذ تدابير لازمه.
- تشكيل مداوم جلسه كميته برنامه ريزي شهرستان جهت توزيع اعتبارات استاني و بررسي موانع و مشكلات اجرايي پروژه هاي عمراني ، پيگيري جذب بودجه هاي استاني و ملي در جهت پيشبرد سريع پروژه هاي عمراني شهرستان.
- بازديد مستمر از كليه پروژه هاي عمراني در دست اجرا در سطح شهرستان و پيگيري امورات معوقه در جهت حل و فصل موانع اجرايي آنها و همچنين پيگيري طرح هاي نيمه تمام ملي و استاني در سطح شهرستان.
- بررسي و مطالعه مشكلات متعدد اجتماعي ، سياسي، اقتصادي، فرهنگي ، آموزشي و عمراني شهرستاني و تهيه گزارشات تحليلي مربوطه در جهت ترسيم راهكارهاي كارشناسانه و اتخاذ تدابير لازمه جهت رفع آنها.
- بررسي مصوبات شوراهاي اسلامي، شهر، بخش ، شهرستان و روستا.
- برگزاري همايش و گردهمايي شوراهاي اسلامي شهر – روستا و تشكيل كلاسها و برنامه هاي آموزشي براي اعضاي آنها.
- تنظيم برنامه برگزاري مناسبت ها و تشكيل ستادهاي مختلف و هماهنگي در جهت برگزاري و بزرگداشت اعياد، ايام خاص و مراسم ويژه.
- توزيع و نظارت بر اعتبارات و دهياريها.
- توزيع اعتبارات تسهيلات تكليفي و همچنين كارگاههاي اقتصادي زود بازده و.......
- تهيه و جمع بندي آخرين آمار شهرستان و تخليص و طبقه بندي و تدوين چندين شناسنامه مهم آماري در زمينه هاي مختلف.
- جمع بندي و ارائه عملكرد مجموعه ادارات شهرستان در مقاطع مختلف.
- رسيدگي به موقع به شكايات و مشكلات مردم و جوابگويي به مراجعين حضوري و هماهنگي و انجام مكاتبات لازمه با ادارات ذيربط در جهت حل مشكلات مردم.
- فراهم آوردن موجبات اجرايي طرح ها و سياست هاي عام امنيتي و انتظامي مصوبات مراجع قانوني ، دستورالعمل ها و ابلاغيه هاي امنيتي.
- ايجاد زمينه هاي لازم براي تاسيس و توسعه مجامع و تشكل هاي گوناگون فرهنگي ، اجتماعي ، سياسي و تخصصي و نظارت بر فعاليت هاي آنها به منظور گسترش مشاركت هاي مردمي در همه زمينه ها و نهادينه شدن آزاديهاي سياسي و اجتماعي
- اتخاذ تدابير و اعمال هماهنگي لازم به منظور پيشگيري كنترل و مهار بحران هاي ناشي از حوادث و سوانح غير مترقبه درسطح شهرستان.
- فراهم آوردن زمينه همكاري و ايجاد هماهنگي بين فعاليت هاي دستگاه هاي دولتي ، سازمانهاي محلي ، نهادهاي انقلاب اسلامي ، شوراهاي محلي در چهارچوب قوانين و مقررات مربوطه.
- نظارت بر حسن اجراي قوانين و مقررات مربوط به تردد ، اقامت، تابعيت ، استملاك و ساير امور مربوط به اتباع و نمايندگي هاي خارجي، پناهندگان، معاودين، مهاجرين و آوارگان.
- شناسايي استعدادهاي منطقه اي و تعيين نيازمنديهاي شهرستان و تصميم گيري ، هماهنگي و هدايت برنامه ريزي و بودجه از محل اعتبارات استاني با تاكيد بر اولويت هاي توسعه منطقه ايدرچهارچوب سياستهاي و راهبردهاي توسعه ملي.
- اجراي ساير وظايف و اختيارات مربوط مطابق مصوبه شوراي عالي اداري مورخ 28/7/1377
- كليه فعاليت هاي مذكور بنا به مقتضيات زماني و بر اساس قوانين و مقررات ، دستورالعمل ها و بخشنامه هاي ملي ، استاني و محلي به صورت مستقيم و يا از طريق تشكيل ستادهاي اصلي و فرعي ، گروه هاي كاري، كميته ها ، كميسيون ها ، شوراها و......... و با هماهنگي مديران و كارشناسان و كاركنان دستگاههاي دولتي در زمانبندي سالانه مربوط انجام مي گيرد.
تاریخ به روز رسانی: 1394/01/15
تعداد بازدید: 10441
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری خور و بیابانک میباشد.