هدف انقلاب رساندن انسان به مسیر رستگاری و تأسیس جامعه خداپسند بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان، پنجشنبه دوازدهم بهمن‌ماه، در آیین بزرگداشت سالروز ورود حضرت امام خمینی(ره) به میهن اسلامی که در گلستان شهدای اصفهان برگزار شد، با ابراز سلام و درود به پیشگاه مطهر شهدا و آزادمردان ایران اسلامی که جان خود را […]

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان، پنجشنبه دوازدهم بهمن‌ماه، در آیین بزرگداشت سالروز ورود حضرت امام خمینی(ره) به میهن اسلامی که در گلستان شهدای اصفهان برگزار شد، با ابراز سلام و درود به پیشگاه مطهر شهدا و آزادمردان ایران اسلامی که جان خود را تقدیم انقلاب و نظام اسلامی کردند، گفت: امروز روز مبارکی است و در این سالروز حضرت امام خمینی(ره) پس از ۱۴ سال تبعید به ترکیه و عراق و فرانسه به میهن عزیزمان بازگشتند.
وی ادامه داد: با ورود امام (ره) کم کم مبارزات مردم انقلابی که با رهبری ایشان از سال ۴۲ شروع شده بود رنگ و بوی دیگری گرفت تا در ۲۲ بهمن ماه به پیروزی رسید.
استاندار اصفهان با اشاره به مبارزات مردم از سال ۴۲ تا استقرار جمهوری اسلامی در فروردین سال ۵۸، تصریح کرد: بعضاً در صحبت‌های برخی این جملات به گوش می‌رسد که تا کی شعار؟ اگر مفهوم انقلاب در ذهن ما مبتنی بر مسیری است که انقلاب طی کرده نباشد، دچار چنین انحطاطاتی خواهیم شد.
وی تأکید کرد: اگر انقلاب را منبعث از شکل گیری ریشه‌ها و خشم فروخفته‌ای که در سال‌های طولانی از زمان پیامبر اکرم(ص) پیروزی انقلاب در امت اسلامی جمع شده بود نبینیم، اگر به بررسی آرمان‌ها و اهداف انقلاب و آنچه که رهبران انقلاب مردم را به آن دعوت می‌کردند توجه نکنیم دچار چنین نگاهی خواهیم شد.
دکتر مرتضوی ابراز کرد: با نگاه به آرمان‌هایی که مردم به سبب آن رهبری امام(ره) را لبیک گفتند، مسیر دیگری در ذهن و جان ما به مفهوم انقلاب باز می‌شود که در این مسیر حرکت انقلاب را پویا و مستمر برای همیشه خواهیم دید.
وی ادامه داد: اگر حرکات مردم در مبارزات نهضت را به سبب مبارزه با انحطاط انسان، وابستگی به اجانب، ترویج بی بند و باری، استبداد، سرکوب کردن هر اندیشه، ناکارآمدی، بی عدالتی، ظلم و مقابله با رشد و تعالی انسان ندانیم، آن مفاهیم در ذهن ما به گونه دیگری ترسیم می‌شود.
استاندار اصفهان اذعان کرد: با کلید زدن انقلاب در سال پایانی سال ۵۷ برای انقلاب متوجه شدیم که این امور در بخش‌های تربیتی، سیاسی، اجتماعی، آموزشی، فرهنگی و …در سال‌های متمادی در جامعه نهادینه شده بود و زدودن این رذائل و جدا کردن مسیر گذشته از مسیر جدید حرکتی رو به جلو را مطالبه می‌گردد که با استقرار جمهوری اسلامی و شناسایی این ریشه‌ها که مردم به واسطه آن قیام کردند، امام (ره) و رهبر انقلاب بر خود فرض دانستند با آن مقابله کرده، برنامه سازی و از جامعه زدوده شود.
وی با تأکید بر اینکه اگر هدف انقلاب تربیت انسان و تأسیس جامعه خداپسند است، چنین آرمانی با یک انقلاب مستمر محقق خواهد شد که هم به حیات دنیوی و هم به حیات اخروی انسان توجه دارد، گفت: هدف انقلاب رساندن انسان به مسیر رستگاری است که هم به دنیا و هم به آخرت مردم توجه کند، چنین هدفی مقطعی نیست و با استقرار حکومت اسلامی به تنهایی تحقق نخواهد یافت بلکه باید چنین نگاهی به انقلاب داشته باشیم که انقلاب امری مستمر است و باید زمینه سازی حرکت به سمت ارزش‌های الهی در جامعه فراهم شود و موتور حرکت جامعه به سمت رستگاری با استقرار نظام جدید روشن شده است.
دکتر مرتضوی ادامه داد: در گام دوم مسیر انقلاب طی خواهد شد و این گام پایان پذیر نیست و حرکتی مستمر است تا ارزش‌های جامعه مورد برنامه ریزی و حرکت و تجلی فضائل الهی در جامعه شود و همیشه در جریان است.
وی اضافه کرد: گام سومی که باید به آن توجه داشت این است که در ادامه گام دوم باید در مسیر انقلاب آسیب شناسی کرد که آسیب شناسی باید ضرورتاً اتفاق بیفتد امری اجتناب ناپذیر است و به پهنای امت اسلامی امکان زدودن همه اشتباهات در یک حرکت غیر قابل انکاری است.
استاندار اصفهان ابراز کرد: در چنین نگاهی باید به تمامیت اهداف انقلاب و شهدا توجه کنیم که استمرار حرکت و تلاش برای استقرار معنویت در جامعه و تلاش برای رفاه مردم در کنار معنویت تعهدی است که بین ما و شهدا و اولیای الهی در تاریخ برقرار شده است.
وی مهمترین علت و سرسلسله ها در شکل گیری انقلاب را تقاضاها و مطالبات انباشته شده مردم تا سال ۵۷ عنوان کرد و گفت: امروز بیعتی با همه رزمندگان و ایثارگران خواهیم داشت، مغتنم شمردن چنین فرصت‌هایی به مناسبت ایام الله دهه فجر در مراسمات مختلف و اجتماع مردمی یک ضرورت است که ریشه‌ها و وقوع انقلاب مجدداً مرور شود و بررسی شود که اهداف عالیه انقلاب به زبان رهبران انقلاب چه می‌باشد و چه چیزی سبب شد مردم به پا خیزند و رژیم منحوس پهلوی را سرنگون کنند و آرمان‌های امام (ره) و انقلاب چه بود و آنها را خود ارزیابی و تنظیم مجدد کنیم.
دکتر مرتضوی ادامه داد: با فاصله گرفتن از جملات امامین انقلاب ممکن است ابهاماتی شکل بگیرد که برخی اظهارنظرها از پشت تریبون‌ها به این ابهامات دامن زده است.
وی خاطر نشان کرد: باید از این فرصت استفاده کرد تا با بررسی ریشه‌های انقلاب و اهداف انقلاب اسلامی که به زبان امام خمینی (ره) و امام خامنه ای جاری شده خود را در مسیر حرکت قرار دهیم و پیگیری امورات مردم را داشته باشیم و چنین نگاهی را در جوهره خود نهادینه کنیم.
گفتنی است این مراسم همزمان با یادواره دویست و هفده شهید دوران انقلاب اسلامی برگزار شد و در پایان این مراسم مزار شهدای انقلاب اسلامی توسط مسئولان لشکری و کشوری گلباران شد.

مطالب مشابه

پیام تبریک فرماندار خوروبیابانک به مناسبت روز مهندس 🌹🌹 « بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ »🌹🌹 بی شک نامگذاری ۵ اسفند روز برزگداشت خواجه نصیرالدین طوسی شاعر، فیلسوف، متکلم، فقیه، دانشمند، ریاضی دان و منجم برجسته ایرانی سده هفتم هجری به نام روز مهندس نشانگر اهمیت این روز در برنامه ریزی های کلان کشور دارد.  از […]

۵ اسفند ۱۴۰۲

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۱۵ از نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خواست نسبت به ثبت مشخصات درگاه ستاد انتخابات مجازی خود در سامانه «انتخاب ا یران» اقدام کنند. به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان اصفهان، متن اطلاعیه به شرح زیر است:  به آگاهی نامزدهای محترم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس […]

۵ اسفند ۱۴۰۲

روزی به نام مهندس نقش مهندسان جوان در عمران وآبادانی کشور نقش بی بدیل وشناخته شده است که با تکیه بردانش بومی به قله های نوع آوری وابتکار رسیده است. پنجم اسفند به یاد دانشمند بزرگ ایرانی خواجه نصیرالدین طوسی در تقویم رسمی کشور به نام «روز مهندس» نام گذاری شده است. باماهمراه باشید: ┏━ […]

۵ اسفند ۱۴۰۲

“هم استانی های محترم می توانند جدول پخش برنامه های کانال های انتخاباتی صدا و سیمای استان اصفهان را از طریق لینک زیر مشاهده نمایند.” 🌐 http://isfahan.irib.ir/article/389610813

۴ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + نوزده =