نتایج نهایی بررسی صلاحیت داوطلبان معترض به عدم تایید یا عدم احراز صلاحیت توسط هیأت نظارت، ۲۰ بهمن ماه به داوطلبان اعلام خواهد شد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی انتخابات استان اصفهان، مهدی سلیمانی دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان، یکشنبه هفدهم دی ماه در حاشیه سی‌امین جلسه ستاد انتخابات استان، گفت: در دور دوم حضور فرمانداران شهرستان‌های استان در جلسات ستاد انتخابات قرار داریم؛ در این جلسه نیز فرمانداران شهرستان‌های سمیرم و خمینی‌شهر حضور داشتند و نسبت به عملکرد […]

به گزارش کمیته اطلاع رسانی انتخابات استان اصفهان، مهدی سلیمانی دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان، یکشنبه هفدهم دی ماه در حاشیه سی‌امین جلسه ستاد انتخابات استان، گفت: در دور دوم حضور فرمانداران شهرستان‌های استان در جلسات ستاد انتخابات قرار داریم؛ در این جلسه نیز فرمانداران شهرستان‌های سمیرم و خمینی‌شهر حضور داشتند و نسبت به عملکرد خود و پیگیری اجرای انتخابات در این دو شهرستان به ارائه گزارش پرداختند.
وی ادامه داد: هر دو شهرستان ظرفیت‌های قابل توجهی از لحاظ جمعیتی و قومیتی در استان دارند و قومیت‌های ارجمند ایرانی در این دو شهرستان حضور دارند؛ از این رو اقدامات حول موضوع مشارکت همگانی و اقداماتی که فرمانداران با تشکیل شورای قشری با همکاری دستگاه‌های اجرایی انجام می‌دهند ارائه شد.
سلیمانی خاطرنشان کرد: همچنین اقداماتی که برای تعیین محل شعب در این دو شهرستان انجام شده است توسط فرمانداران گزارش شد.
وی متذکر شد: رویکرد ستاد انتخابات استان در این دوره سهولت دسترسی مردم به حوزه‌های انتخابیه و شعب اخذ رأی است.
دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان ادامه داد: از این رو زیرساخت‌های فنی شعب در هر دو شهرستان مورد بررسی قرار گرفت تا اگر نقصی در این حوزه وجود دارد در ایام پیش‌رو با همکاری شرکت ارتباطات زیرساخت و مخابرات برطرف شوند.
وی عنوان کرد: مرحله بعدی اقداماتی که طبق تقویم انتخابات دنبال می‌کنیم تعیین، شناسایی و ثبت عوامل شعب (عوامل اجرایی) در سامانه است که عوامل شعب شامل نمایندگان فرماندار، کاربران فنی شعب، رئیس و منشی‌های شعب، مأمورین انتظامی، بازرسان و … می‌شوند.
سلیمانی افزود: اقدامات بعدی که در فرایند تقویم انتخابات انجام خواهیم داد آموزش عوامل شعب است که زیرساخت‌های آموزش کاربردی نیز فراهم شده است.
وی بیان کرد: مدرسان پیش‌بینی شده برای این دوره‌ها در استان و وزارت کشور اطلاعات خود را تکمیل و بروز کرده‌اند و با انجام این مرحله نیز اقدامات را ساماندهی خواهیم کرد.
دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان در خصوص استفاده داوطلبان از ظرفیت‌های دولتی، گفت: یکی از ظرفیت‌هایی که قانون فراهم کرده است شناسایی امکانات دولتی است که می‌تواند به صورت عرفی در اختیار داوطلبان برای تبلیغات انتخابات قرار بگیرد.
سلیمانی ادامه داد: در این خصوص نیز با رصد فرمانداران استان، امکاناتی که ذیل این قانون قرار می‌گیرند در سراسر استان شناسایی شده‌اند تا در هفته تبلیغات انتخابات که از سوم اسفندماه آغاز خواهد شد این امکانات به صورت عادلانه و مساوی میان داوطلبان تقسیم شود.
وی در خصوص ثبت اعتراض افرادی که صلاحیت آنها تأیید یا احراز نشده است نیز گفت: فرصت هیأت‌های نظارت استانی برای بررسی صلاحیت‌ها روز پنجشنبه گذشته (۱۴ دی ماه) پایان یافت و نتیجه به فرمانداران مراکز حوزه انتخابیه و داوطلبان اعلام شد.
سلیمانی افزود: کسانی که صلاحیت آنها تأیید یا احراز نشده است می‌توانند از امروز یکشنبه ۱۶ دی ماه تا ۱۹ دی ماه به سایت شورای نگهبان مراجعه و به صورت الکترونیک اعتراض خود را اعلام کنند‌.
وی خاطرنشان کرد: فرایند بررسی مجدد صلاحیت‌ها تا ۱۹ بهمن ماه در شورای نگهبان انجام خواهد شد و ۲۰ بهمن ماه نتیجه از طریق فرمانداران حوزه انتخابیه به داوطلبان اعلام خواهد شد.

تقویت سرمایه اجتماعی، حفظ امنیت ملی

اصغر هدایت فرماندار شهرستان سمیرم نیز گفت: در راستای چهار راهبرد (رقابت، امنیت، مشارکت و سلامت) که مقام معظم رهبری تبیین کرده‌اند تمهیدات لازم را در شهرستان در نظر گرفته‌ایم.
وی ادامه داد: با اعلام هیأت نظارت مرکزی نسبت به تأیید صلاحیت‌ها از ۴۶ داوطلبی که در شهرستان سمیرم داشتیم ۲۱ نفر تأیید صلاحیت شدند و مابقی نیز عدم تأیید صلاحیت، عدم احراز صلاحیت و یا فاقد شرایط اولیه ثبت‌نام بودند.
فرماندار شهرستان سمیرم بیان کرد: تا این مرحله براساس تقویم انتخابات و با رعایت مُر قانون پیش رفته‌ایم.
وی ادامه داد: هدف اصلی نیز تقویت سرمایه اجتماعی است که امنیت ملی را رقم خواهد زد و امیدواریم بستر این موضوع به خوبی در شهرستان، استان و کشور رقم بخورد.
حسن سلیمی فرماندار شهرستان خمینی شهر نیز عنوان کرد: در این شهرستان بستر برگزاری انتخابات باتوجه به راهبردهای اساسی مقام معظم رهبری فراهم است.
وی ادامه داد: هیأت اجرایی انتخابات در شهرستان خمینی شهر در حال بررسی و شناسایی عوامل اجرایی شعب اخذ رأی است و درصدد هستیم تا ۳۰ دی ماه این مرحله نیز به خوبی پایان یابد.

مطالب مشابه

پیام تبریک فرماندار خوروبیابانک به مناسبت روز مهندس 🌹🌹 « بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ »🌹🌹 بی شک نامگذاری ۵ اسفند روز برزگداشت خواجه نصیرالدین طوسی شاعر، فیلسوف، متکلم، فقیه، دانشمند، ریاضی دان و منجم برجسته ایرانی سده هفتم هجری به نام روز مهندس نشانگر اهمیت این روز در برنامه ریزی های کلان کشور دارد.  از […]

۵ اسفند ۱۴۰۲

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۱۵ از نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خواست نسبت به ثبت مشخصات درگاه ستاد انتخابات مجازی خود در سامانه «انتخاب ا یران» اقدام کنند. به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان اصفهان، متن اطلاعیه به شرح زیر است:  به آگاهی نامزدهای محترم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس […]

۵ اسفند ۱۴۰۲

روزی به نام مهندس نقش مهندسان جوان در عمران وآبادانی کشور نقش بی بدیل وشناخته شده است که با تکیه بردانش بومی به قله های نوع آوری وابتکار رسیده است. پنجم اسفند به یاد دانشمند بزرگ ایرانی خواجه نصیرالدین طوسی در تقویم رسمی کشور به نام «روز مهندس» نام گذاری شده است. باماهمراه باشید: ┏━ […]

۵ اسفند ۱۴۰۲

“هم استانی های محترم می توانند جدول پخش برنامه های کانال های انتخاباتی صدا و سیمای استان اصفهان را از طریق لینک زیر مشاهده نمایند.” 🌐 http://isfahan.irib.ir/article/389610813

۴ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 8 =