۱۷ دی ماه سالروز اجرای طرح استعماری حذف حجاب به دستور رضاخان است.

هفدهم دی ماه مصادف است با سالروز کشف حجاب رضاخانی؛ ظلمی تاریخی که در حق زن ایرانی به بهانه پیشرفت رفت؛ دسیسه ای شوم که هنوز هم دشمن با هجمه ای گسترده به دنبال آن است. حجاب و عفاف بعنوان دو ارزش در جامعه اسلامی مطرح است و این نشان از ارزش گذاری دین اسلام […]

هفدهم دی ماه مصادف است با سالروز کشف حجاب رضاخانی؛ ظلمی تاریخی که در حق زن ایرانی به بهانه پیشرفت رفت؛ دسیسه ای شوم که هنوز هم دشمن با هجمه ای گسترده به دنبال آن است.

حجاب و عفاف بعنوان دو ارزش در جامعه اسلامی مطرح است و این نشان از ارزش گذاری دین اسلام برای بانوان دارد.

عفاف و حجاب از ارزش های انسانی است که مهم ترین آثار رعایت آن، ایجاد آرامش روانی بین افراد جامعه و امنیت برای خود فرد است.

دشمن با ترفند آزادی بی قید و بند بانوان جوامع اسلامی، زمینه فروپاشی خانواده و جامعه و استیلا بر منابع این کشورها را ایجاد می کند.

️هفدهم دی ماه مصادف است با سالروز کشف حجاب رضاخانی؛ ظلمی تاریخی که در حق زن ایرانی به بهانه پیشرفت رفت؛ دسیسه ای شوم که هنوز هم دشمن با هجمه ای گسترده به دنبال آن است .

️عفاف و حجاب از ارزش های انسانی است که مهم ترین آثار رعایت آن، ایجاد آرامش روانی بین افراد جامعه و امنیت برای خود فرد است.
در قرآن کریم هم چهار آیه به واجب بودن حجاب و بیش از ده آیه در خصوص اهمیت عفاف آمده است.

کشف حجاب در ایران زمانی اتفاق افتاد که رضاشاه قانونی را در ۱۷ دی ۱۳۱۴ به تاریخ ایران تصویب کرد که به موجب آن، زنان و دختران ایرانی از استفاده از چادر، روبنده و روسری منع شدند.

برنامه کشف حجاب رضا شاه همچنین با مخالفت‌های گسترده ­ای از سوی روحانیون مواجه شد که این اعتراضات پس از بازگشت رضاشاه از سفر به ترکیه گسترش یافت و در برابر سیاست‌های ضد دینی پهلوی اول همچون کشف حجاب، جدایی دین از سیاست، رواج فرهنگ اروپایی در ایران، و اهانت به روحانیت موضع گیری کردند.

آن چه مسلم است واقعه کشف حجاب نتوانست به عنوان عامل غربزدگی در ایران عمل کند و دوام بیاورد، بلکه خود زمینه شورش و تظاهرات علیه رژیم را گسترده ­تر کرد.
گروهی از علما با وجود فشار‌های رژیم یاد شده، از اظهار مخالفت خود با وضع قوانین ضد شرعی یاد شده کوتاه نیامدند. این گروه به دو دسته تقسیم می‌شدند:
دسته اول، آنانی بودند که با در نظر گرفتن مقتضیات زمان، نوعی مخالفت همراه با احتیاط را سرلوحه کار خویش قرار دادند. حاج شیخ عبدالکریم حائری، برجسته‌ترین شخصیت این دسته بود. فعالیت‌های شیخ در این مسئله دو شکل داشت.

 

باماهمراه باشید:
┏━ 🇮🇷 ┅┅┅┅┅
🌐http://khoorbiabanak.gov.ir/
┗━━━━━━━━━━━
┏━ 🇮🇷 ┅┅
📳https://eitaa.com/joinchat/1142685905Cabf979a525
┗━━━━━━━━━━━━━━
🔹روابط عمومی فرمانداری خوروبیابانک

برچسب ها :
مطالب مشابه

مراسم ترحیم  و سوم مادر شهید والامقام علی رئیسی از شهدای روستای ابراهیم آباد با حضور خانواده های معظم شهیدان و ایثارگران، مردم ولایتمدار شهرستان، فرماندار خوروبیابانک و جمعی از مسئولان 

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

با حضور رئیس ستاد زکات استان اصفهان، فرماندار خوروبیابانک، امام جمعه شهرستان و دیگر اعضای مدعو در محل دفتر امام جمعه برگزار شد. ✅️در این جلسه ضمن تأکید بر ضرورت توجه به اولویت هزینه کرد زکات، تقویت اعتماد سازی در چگونگی هزینه زکات ،تبیین و تبلیغ برکات زکات در زندگی، گزارشی از عملکرد نحوه جمع […]

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار خوروبیابانک گفت: شهرداریها و دهیاری‌ها با اجرای نمادها و یادمان های شهدا و نامگذاری بلوارها و میادین سعی کنند یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داشته و با فضا سازی و تبلیغات محیطی فرهنگ ایثار و شهادت در شهرستان ترویج نمایند. تسریع در احداث و تکمیل یادمان های […]

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوروبیابانک؛احمدرضا طحانی فرماندار خوروبیابانک با مهندس کربلایی مهدی طاهری رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان به منظور بازگشت وی از سفر زیارتی کربلای معلی و نجف اشرف دیدار کرد. در این دیدار سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری، دستیار فرماندار در امر مردمی سازی، بخشدار […]

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + نه =