رئیس ستاد انتخابات استان بیان کرد:صحت سنجی اطلاعات و صدور شش گواهی در مرحله پیش ثبت‌نام انتخابات مجلس

      به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان اصفهان، محمدرضا جان‌نثاری رئیس ستاد انتخابات استان صبح امروز شانزدهم مردادماه همزمان با آغاز پیش ثبت‌نام انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: یازدهم اسفندماه سال‌جاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری را در پیش داریم. وی ادامه داد: در […]

 

 

 

به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان اصفهان، محمدرضا جان‌نثاری رئیس ستاد انتخابات استان صبح امروز شانزدهم مردادماه همزمان با آغاز پیش ثبت‌نام انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: یازدهم اسفندماه سال‌جاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری را در پیش داریم.

وی ادامه داد: در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی با ابلاغ اصلاحیه قانون انتخابات با پدیده پیش ثبت‌نام مواجه هستیم که از امروز ۱۶ مردادماه از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۸:۰۰ آغاز شد و تا ۲۲ مردادماه ادامه خواهد داشت.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: مرحله ثبت نام نهایی از ۲۷ مهرماه به مدت یک هفته آغاز می‌شود.

جان‌نثاری تصریح کرد: اگر فردی در پیش ثبت‌نام شرکت نکند نمی‌تواند ثبت‌نام نهایی را انجام دهد و شرط ثبت‌نام نهایی، انجام پیش ثبت‌نام است از این رو اهمیت بسیار زیادی دارد که متقاضیان این مرحله را انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: از افرادی که علاقمند به شرکت در رقابت‌های انتخاباتی هستند دعوت می‌کنیم در روزهای ابتدایی پیش ثبت‌نام را انجام دهند.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان متذکر شد: از دیگر موضوعاتی که به قانون انتخابات اضافه شده و در مرحله پیش ثبت‌نام نیز تعیین تکلیف می‌شود این است که وزارت خارجه نیز بایستی تأیید کند که متقاضی اقامت دائم خارج از کشور و تابعیت مضاعف ندارد.

جان‌نثاری با اشاره به اینکه در پیش ثبت‌نام بایستی متقاضی سه مدرک را بارگذاری کند، گفت:  پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان زیر ۵۰ سال، ارائه مدرک تحصیلی و مدرک پذیرش استعفای افرادی که مشمول ماده ۲۹ قانون انتخابات می‌شوند سه مدرکی هستند که متقاضی در مرحله پیش ثبت‌نام بارگذاری می‌کند.

صحت سنجی اطلاعات و صدور شش گواهی در مرحله پیش ثبت‌نام

وی اظهار کرد: در مرحله پیش ثبت‌نام تأیید صلاحیت انجام نمی‌شود تنها مدارک و اطلاعات صحت سنجی و شش گواهی صادر می‌شود که فرد در مرحله ثبت‌نام به این شش گواهی دسترسی خواهد داشت.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان ادامه داد: مدرک تحصیلی متقاضی توسط یکی از مراجع وزارت علوم، بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی و مرکز مدیریت حوزه علمیه براساس محل تحصیل صحت سنجی می‌شود.

وی افزود: مدرک پایان خدمت و معافیت دائم را نیز سازمان نظام وظیفه گواهی صادر می‌کند، همچنین ایرانی الاصل بودن و قرار داشتن در بازه سنی (۳۰ تا ۷۵ سال) متقاضی توسط سازمان ثبت احوال تأیید می‌شود.

جان‌نثاری خاطرنشان کرد: نداشتن اقامت دائم و تابعیت کشور بیگانه متقاضی را وزارت خارجه تایید می کند و سازمان اداری و استخدامی کشور نیز تأیید می‌کند که متقاضی مشمول ماده ۲۹ قرار دارد یا خیر و اصالت استعفا را تأیید می‌کند.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: دستگاه قضایی نیز گواهی عدم محرومیت متقاضی از خدمات اجتماعی را صادر می‌کند.

وی متذکر شد: یکی از اهداف اضافه کردن مرحله پیش ثبت‌نام این است که ثبت‌نام بلاوجه انجام نشود بدین نحو ثبت‌نام متقاضیان از لحاظ شرایط شکلی خالص‌تر انجام می‌شود.

جان‌نثاری خاطرنشان کرد: ستاد انتخابات وزارت کشور تا این ساعت، بنا دارد آماری از پیش ثبت‌نام اعلام نکند زیرا افرادی که در این مرحله شرکت می‌کنند متقاضی هستند.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: در ستاد استان وظیفه داریم برای اجرای انتخابات برنامه‌ داشته باشیم تا هر آنچه که برای برگزاری یک انتخابات سالم و در چارچوب قانون نیاز است فراهم شود.

وی ادامه داد: در ستاد انتخابات استان برنامه‌ریزی می‌شود تا انتخابات دقیق، براساس قانون و با سهولت برای مردم انجام شود.

جان‌نثاری خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری برای برگزاری انتخابات چهار راهبرد (امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت) را معرفی کرده‌اند، ما نیز در ستاد استانی انتخابات تلاش می‌کنیم تا در چارچوب همین راهبردهای اساسی امور انتخابات را پیش ببریم.

وی افزود: برای مشارکت هیئت اندیشه ورز ذیل ستاد انتخابات داریم و بدون ورود به مصداق تلاش می‌کنیم تا در انتخابات پیش رو شاهد مشارکت بسیار خوب مردم باشیم.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: تاکنون ۴۴ قشر و گروه را از جامعه شناسایی کردیم که می‌توانند با فعالیت‌های خود تنور انتخابات را داغ نگه دارند.

جان‌نثاری ادامه داد: یکی از این اقشار رأی اولی ها هستند که می‌توانند شور انتخابات را در جامعه افزایش دهند.
وی افزود: برای همه اقشار جامعه برنامه‌های مشخصی را در نظر گرفته‌ایم تا شاهد حضور پرشور مردم در انتخابات باشیم.
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان با تأکید بر نقش رسانه در برگزاری انتخابات، اظهار کرد: رسانه می‌تواند مطالبی که در درون جامعه وجود دارد، پیشنهادات، سؤالات و ابهاماتی که در حوزه انتخابات وجود دارد را استخراج و در اختیار ستاد انتخابات قرار دهد تا به بهترین نحو اطلاع رسانی و روشنگری شود‌.
جان‌نثاری افزود: یکی از سرپل‌هایی که می‌تواند پیشنهادات برگزاری انتخابات را از جامعه به ستاد انتخابات منتقل کند، رسانه است.
وی عنوان کرد: بنای ما این است که تمام فرایند انتخابات را با حضور رسانه انجام دهیم و انتخابات در یک اتاق شیشه‌ای انجام شود تا برای همگان قابل رؤیت باشد.

مطالب مشابه

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان اصفهان، مهدی سلیمانی دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان با اعلام این خبر، اظهار کرد: باتوجه به اعلام نهایی نتایج بررسی صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان، مجموعاً ۷۳۹ نفر بعنوان نامزد نهایی انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۱۶ حوزه انتخابیه استان اصفهان مشخص شدند. وی ادامه داد: […]

۲ اسفند ۱۴۰۲

پیش‌بینی وضع هوای شهرستان خور و بیابانک تاریخ صدور: چهارشنبه مورخ ١۴۰۲/۱۲/۲ 🔰از اواخر وقت شنبه تا اوایل وقت سه شنبه هفته آینده،با ورود سامانه سرد بارشی به شهرستان، گاهی وزش باد نسبتا شدید، کاهش محسوس دما ،بارش برف و باران، لغزندگی سطح جاده‌ها، مه‌آلودگی و کاهش دید در شهرستان پیش‌بینی می‌شود. 🔰طی مدت مذکور […]

۲ اسفند ۱۴۰۲

جلسه آموزش کار با دستگاه احراز هویت برای کاربران رایانه و کمک کاربران رایانه شعب أخذ رأی با حضور مسئول کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات و کارشناس فناوری اطلاعات فرمانداری در محل سالن جلسات پیامبر اعظم (ص) برگزار شد. در این جلسه کاربران و کمک کاربران رایانه ضمن آشنایی با فرایند های روز انتخابات، با […]

۲ اسفند ۱۴۰۲

جشن میلاد حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان با حضور فرماندار خوروبیابانک، امام جمعه شهرستان، بخشدار مرکزی، جانشین مدیریت راهبری مجتمع پتاس (فسفات کارون)، مدیر و معاونین آموزش و پرورش جمعی از مسئولان‌ شهرستان و مردم ولایتمدار شهر خور با همکاری گروه مشاوران جوان آموزش و پرورش شهرستان، ️قرارگاه فرهنگی نمازجمعه،️شرکت فسفات کارون شهرستان، […]

۲ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 17 =