خوروبیابانک قابلیت اجرای طرح های آبخیزداری در سطح ۲۰۰ هزار هکتار را دارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: در مدت پنج سال اخیر اعتبارات خوبی برای توسعه سازه های آبخیزداری این شهرستان اختصاص یافته که طرح های ارزشمندی اجرا شده است و قابلیت اجرای طرح های آبخیزداری در سطح ۲۰۰ هزار هکتار را دارد. ابوطالب امینی در دیدار با فرماندار خوروبیابانک افزود: طی سال های […]

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: در مدت پنج سال اخیر اعتبارات خوبی برای توسعه سازه های آبخیزداری این شهرستان اختصاص یافته که طرح های ارزشمندی اجرا شده است و قابلیت اجرای طرح های آبخیزداری در سطح ۲۰۰ هزار هکتار را دارد.

ابوطالب امینی در دیدار با فرماندار خوروبیابانک افزود: طی سال های ۹۷ تا ۹۹ بیشترین اعتبار اجرای طرحهای آبخیزداری به شهرستان خوروبیابانک اختصاص یافت که نقش بسزائی در کنترل سیلاب و تقویت منابع آبی داشت.
وی گفت: برای امسال بالغ بر ۷۰ هزار هکتار طرح آبخیزداری در استان پیش بینی شده است که در نواحی مختلف شامل ۱۰ شهرستان قرار دارد.
وی با بیان اینکه ۳۶۰ هزار هکتار از عرصه های طبیعی این شهرستان تحت فرسایش بادی قرار دارد افزود: تا کنون ۶۰ هزار هکتار در مقابله با بیابان زایی نهالکاری شده است.
امینی گفت: در چند سال اخیر اعتبارات قابل توجهی از محل منابع ملی در موضوع آبخیزداری و بیابان‌زدایی هزینه شده و در شهرستان خوروبیابانک نیز کارهای خوبی در این زمینه صورت گرفته که امسال نیز ادامه خواهد داشت.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان به ضرورت نهادینه‌سازی فرهنگ حفظ و حراست از منابع طبیعی و محیط زیست اشاره و خاطرنشان کرد:
یکی از اهداف مهمی که در دولت سیزدهم دنبال می شود اجرای طرح جهادی تولید و کاشت یک میلیارد نهال در سطح کشور است.
امینی افزود: تعهد سالانه استان اصفهان در تولید نهال بین هفت تا ۱۰ میلیون نهال است و تلاش خواهیم کرد با همکاری بسیج، شهرداری ها، دهیاری ها، شرکت های خصوصی و دستگاه های متولی این‌ امر علاوه بر استان در شهرستان خوروبیابانک اجرایی شود.
وی گفت: در پی بارندگی های فصلی ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون متر مکعب روان آب حاصل از سیلاب در خوروبیابانک داریم که یکی از روش های کنترل و کاهش خسارت به عرصه های منابع طبیعی کاشت نهال است.
در این دیدار احمدرضا طحانی فرماندار خوروبیابانک هم‌ با اشاره به اینکه اجرای طرح های منابع طبیعی نقش مهمی در توسعه اقتصادی و زیست محیطی شهرستان دارد، افزود: شهرستان از اجرای چنین طرح‌هایی حمایت می‌کند.
وی با بیان اینکه در حوزه آبخیزداری اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته گفت:هزینه در حوزه آبخیزداری سرمایه گذاری برای جلوگیری از بحران است و باید مورد توجه قرار گیرد.
فرماندار خوروبیابانک افزود: رفع تداخلات اراضی و اختلافات مرتعی یکی از مباحث مهم در این شهرستان است که اجرای آن طبق قانون با جدیت مورد اهتمام قرار گیرد.
در این دیدار معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار، معاون مدیر کل، مدیر منابع طبیعی شهرستان، رییس اداره صمت، مدیر مجتمع پتاس، مدیر حراست مجتمع پتاس، جانشین مدیریت راهبری فسفات کارون حضور داشتند.

 

کانال فرمانداری در پیام رسان ایتا:

https://eitaa.com/joinchat/1142685905Cabf979a525

روابط عمومی فرمانداری خوروبیابانک

مطالب مشابه

بسم الله الرحمن الرحیم ۲۸ اردیبهشت‌ روز جهانی موزه و آغاز هفته میراث‌فرهنگی بهانه‌ای است برای پاسداشت علم، اندیشه، هنر و تمدن پیشینیان این سرزمین و میراث گرانبهایی که از قلب تاریخ به جای مانده و بیانگر هویت، عظمت و شکوه کشور است. ارتباط عمیق و تعامل سازنده و آموزنده مردم آگاه و فرهنگ دوست  […]

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

پیام تبریک فرماندار شهرستان خوروبیابانک به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی. بسم الله الرحمن الرحیم 🔸️اهمیت جایگاه روابط عمومی در عصر ارتباطات و در دورانی که اطلاع‌رسانی در همه عرصه‌ها پیشتاز است، دوچندان شده است به گونه ای که موفقیت سازمان‌ها، ادارات و شرکت‌ها و دوام شان در عرصه‌ها و فعالیت های تخصصی به […]

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

دیدار فرماندار خوروبیابانک با جانشین و مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان فرماندار خوروبیابانک به همراه معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری و بخشدار مرکزی از اقدامات بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان در طول سال گذشته و همچنین هفته بسیج سازندگی  قدردانی کرد. احمدرضا طحانی فرماندار خوروبیابانک در این دیدار با تشکر از […]

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

فرماندار خوروبیابانک به مناسبت هفته هلال احمر با سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان دیدار و گفتگو کرد. احمدرضا طحانی در این دیدار ضمن تبریک هفته هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر یک نهاد فرا ملی در زمان وقوع حوادث طبیعی و غیر طبیعی به صورت سازمان یافته با عمل به وظایف خود نقش مهمی در […]

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 14 =