خوروبیابانک قابلیت اجرای طرح های آبخیزداری در سطح ۲۰۰ هزار هکتار را دارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: در مدت پنج سال اخیر اعتبارات خوبی برای توسعه سازه های آبخیزداری این شهرستان اختصاص یافته که طرح های ارزشمندی اجرا شده است و قابلیت اجرای طرح های آبخیزداری در سطح ۲۰۰ هزار هکتار را دارد. ابوطالب امینی در دیدار با فرماندار خوروبیابانک افزود: طی سال های […]

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: در مدت پنج سال اخیر اعتبارات خوبی برای توسعه سازه های آبخیزداری این شهرستان اختصاص یافته که طرح های ارزشمندی اجرا شده است و قابلیت اجرای طرح های آبخیزداری در سطح ۲۰۰ هزار هکتار را دارد.

ابوطالب امینی در دیدار با فرماندار خوروبیابانک افزود: طی سال های ۹۷ تا ۹۹ بیشترین اعتبار اجرای طرحهای آبخیزداری به شهرستان خوروبیابانک اختصاص یافت که نقش بسزائی در کنترل سیلاب و تقویت منابع آبی داشت.
وی گفت: برای امسال بالغ بر ۷۰ هزار هکتار طرح آبخیزداری در استان پیش بینی شده است که در نواحی مختلف شامل ۱۰ شهرستان قرار دارد.
وی با بیان اینکه ۳۶۰ هزار هکتار از عرصه های طبیعی این شهرستان تحت فرسایش بادی قرار دارد افزود: تا کنون ۶۰ هزار هکتار در مقابله با بیابان زایی نهالکاری شده است.
امینی گفت: در چند سال اخیر اعتبارات قابل توجهی از محل منابع ملی در موضوع آبخیزداری و بیابان‌زدایی هزینه شده و در شهرستان خوروبیابانک نیز کارهای خوبی در این زمینه صورت گرفته که امسال نیز ادامه خواهد داشت.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان به ضرورت نهادینه‌سازی فرهنگ حفظ و حراست از منابع طبیعی و محیط زیست اشاره و خاطرنشان کرد:
یکی از اهداف مهمی که در دولت سیزدهم دنبال می شود اجرای طرح جهادی تولید و کاشت یک میلیارد نهال در سطح کشور است.
امینی افزود: تعهد سالانه استان اصفهان در تولید نهال بین هفت تا ۱۰ میلیون نهال است و تلاش خواهیم کرد با همکاری بسیج، شهرداری ها، دهیاری ها، شرکت های خصوصی و دستگاه های متولی این‌ امر علاوه بر استان در شهرستان خوروبیابانک اجرایی شود.
وی گفت: در پی بارندگی های فصلی ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون متر مکعب روان آب حاصل از سیلاب در خوروبیابانک داریم که یکی از روش های کنترل و کاهش خسارت به عرصه های منابع طبیعی کاشت نهال است.
در این دیدار احمدرضا طحانی فرماندار خوروبیابانک هم‌ با اشاره به اینکه اجرای طرح های منابع طبیعی نقش مهمی در توسعه اقتصادی و زیست محیطی شهرستان دارد، افزود: شهرستان از اجرای چنین طرح‌هایی حمایت می‌کند.
وی با بیان اینکه در حوزه آبخیزداری اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته گفت:هزینه در حوزه آبخیزداری سرمایه گذاری برای جلوگیری از بحران است و باید مورد توجه قرار گیرد.
فرماندار خوروبیابانک افزود: رفع تداخلات اراضی و اختلافات مرتعی یکی از مباحث مهم در این شهرستان است که اجرای آن طبق قانون با جدیت مورد اهتمام قرار گیرد.
در این دیدار معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار، معاون مدیر کل، مدیر منابع طبیعی شهرستان، رییس اداره صمت، مدیر مجتمع پتاس، مدیر حراست مجتمع پتاس، جانشین مدیریت راهبری فسفات کارون حضور داشتند.

 

کانال فرمانداری در پیام رسان ایتا:

https://eitaa.com/joinchat/1142685905Cabf979a525

روابط عمومی فرمانداری خوروبیابانک

مطالب مشابه

با حضور مسئولان سازمان تهیه و تولید مواد معدنی ایران، اعضای شورای تامین و اداری شهرستان خوروبیابانک ۲ طرح بومگردی کمال آباد و کارخانه تولیدی کودهای ترکیبی گرانوله در مجتمع پتاس خوروبیابانک افتتاح و به بره برداری رسید. با بهره برداری از این ۲ طرح زمینه اشتغال بیش از ۱۰۰ نفر فراهم می شود. کارخانه […]

۸ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهندس طحانی فرماندار شهرستان خوروبیابانک با همراهی معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار از رستوران های مجتمع پمپ بنزین و میوه فروشی شهر جندق بازدید کردند. آدرس تارنمای فرمانداری: 🌐 http://khoorbiabanak.gov.ir/ ⬇️کانال فرمانداری در پیام رسان ایتا: https://eitaa.com/joinchat/1142685905Cabf979a525 🔹روابط عمومی فرمانداری خوروبیابانک

۸ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خوروبیابانک امروز۶آذر۱۴۰۲کلنگ ساخت مدرسه خیر ساز با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و همچنین نماینده مردم شهرستان های نایین وخوروبیابانک در مجلس شورای اسلامی در شهر جندق به زمین زده شد. این مدرسه ۶ کلاسه در زمینی به مساحت سه هزار متر مربع احداث می شود. ۶۰ میلیارد ریال […]

۸ آذر ۱۴۰۲

🔻جلسه بررسی مسایل و مشکلات حوزه عمرانی شهرستان خور و بیابانک در محل دفتر فنی و امور عمرانی استانداری اصفهان با حضور نمایندگان ادارات کل استان برگزارشد. در این جلسه مشکلات عمده شهرستان در حوزه آبفا، جهاد کشاورزی ، منابع طبیعی ، بنیاد مسکن، برق، راه و شهرسازی،راهداری، آب منطقه‌ای ، اقدام ملی مسکن در […]

۶ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =