درباره فرمانداری

معرفی اجمالی شهرستان:

شهرستان تاریخی خوروبیابانک در راستای حرکت یکپارچه به سمت نوآوری و پیشرفت و جهاد اقتصادی، از گردونه حرکت بی بهره نمانده و مردم دوست داشتنی قانع و صبور خوروبیابانک نیز شاهد تحولات و حرکتهای نوین در همه  زمینه های اقتصادی فرهنگی و اجتماعی هستند. مردم با فرهنگ مقاوم و قانع با پیشینه تاریخی و هویت اسلامی و اصالت ملی مولفه های اخلاقی قانون پذیری و نظم اجتماعی از اهمیت و کرامت خاصی برخوردار است تاکید بر اعتقادات اسلامی و مکارم اخلاقی و شرایط سخت اقلیمی و طبیعی از آنان مردمی سلیم النفس وآرام ساخته است و می توان اذعان نمود که شهرستان خوروبیابانک از کم جرم ترین شهرستانهای استان است.

خوروبیابانک علیرغم کویری بودن قابلیت های بسیاری در توسعه بخش کشاورزی دارد که نیروی انسانی آن آگاه به محیط و منابع طبیعی پیرامونی خویش است و اغلب کشاورزان عزیز در سطح شهرستان دامداری و دامپروری را نیز مکمل امر کشاورزی خود نموده اند.

محرومیت خوروبیابانک برخواسته از موقعیت اقلیمی منطقه است. محدودیت کمی و کیفی منابع آب سطحی و زیر زمینی، کمبود نزولات آسمانی، کویری و بیابانی بودن گستره وسیعی از شهرستان ، پایین بودن راندمان آبیاری، ضریب بالای تبخیر آب، افزایش شدید دما در تابستان و اختلاف فاحش دما  در فصول سال در بین روز و شب، وزش باد و طوفان همراه با شن های روان بخشی از عوامل ایجاد کننده محرومیت ها هستند. اگر چه در کنار این محرومیت ها وجود پدیده مهاجرت و تهی شدن منطقه  از سرمایه های انسانی و مادی طی چند دهه اخیر بر محرومیت شهرستان افزوده است، اما می توان گفت در راستای تحقق محرومیت زدایی و مهرورزی دولتمردان نظام جمهوری اسلامی اقدامات شایسته و در خور شأن مردم صورت گرفته است.

همینک شهرستان خوروبیابانک با اتکا به الطاف الهی و اراده سترگ مسئولان محترم جمهوری اسلامی در بخشهای گردشگری، صنایع جانبی استحصال شورآبه کویر و معادن به ویژه معادن سنگ دارای موقعیت بسیار قابل توجهی در سطح استان زرخیز اصفهان می باشد که در صورت اهتمام مسئولین در خصوص حل برخی مشکلات زیرساختی از جمله ارتقای کیفی وضعیت راهها، اتصال به شبکه پایدار آب و شبکه گاز سراسری شاهد رشد و توسعه پایدار این خطه شاعر خیز شهید پرور خواهیم بود.

خوروبیابانک از تاریخ ۱۳۸۸ رسما شهرستان اعلام شد و بخشداری آن به فرمانداری تبدیل گشت.

ردیف نام و نام خانوادگی نوع حکم

سرپرست / فرماندار

تاریخ آغاز ماموریت تاریخ پایان ماموریت
۱ آقای حسن فیروزی فرماندار ۱۳۸۸/۰۵/۲۹ ۱۳۹۲/۱۲/۰۷
۲ آقای علی استوار فرماندار ۱۳۹۳/۱۲/۰۷ ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
۳ آقای عباس بلانیان فرماندار ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ ۱۳۹۹/۰۵/۳۰
۴ آقای عباس نظام الاسلامی فرماندار ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ ۱۴۰۰/۱۲/۲۲
۵ آقای احمدرضا طحانی فرماندار ۱۴۰۰/۱۲/۲۲ تاکنون